Klinkera bruģis

Klinkera bruģis – izturīgs agresīvos laikapstākļos.

 

Klinkera bruģis ir vislabākā   izvēle tad, ja vēlaties, lai Jūsu privātmājas teritorija, dārzs vai parks izskatītos patiešām gaumīgi un eleganti. Turklāt, ieklājot klinkera bruģi, iegūsiet  līdzenu, viegli kopjamu, izturīgu un ilgmūžīgu klājumu.

 

Klinkera bruģis – glīts, izturīgs un neslidens bruģējums.

Klinkera bruģim piemājas vai sabiedriskajā teritorijā mēdz būt  dažāds pielietojums. Lieliski izskatās, ja ar klinkera bruģi tiek bruģēti celiņi – gan gājēju celiņi, gan piebraucamie celiņi pie  ēkas.

Taču jāņem vērā - pirms tiek veikta šī bruģakmens ieklāšana, ļoti svarīgi ir izvērtēt, cik liela slodze būs konkrētajā vietā. Ja ir celiņš, pa kuru pārvietosies  vai tiks novietots auto, jāveido pamatīgāka bruģa pamatne un jāizvēlas biezāks klinkera bruģis.

Klinkera bruģis dizainiski izskatās dārzā. To var izmantot dažādu arhitektonisku elementu apdarei. Klinkera bruģa virsma nav slidena, tādēļ to ļoti praktiski var izmantot peldbaseina bruģēšanai vai arī tam tuvumā esošās teritorijas bruģēšanai. Šo bruģakmeni ļoti bieži izmanto terases, ēkas pakāpienu u.c. elementu apdarei.

Klinkera bruģis – labas gaumes rādītājs.

Klinkers ir tradicionāls un  mūsdienās ļoti populārs materiāls Vācijā. Pateicoties gaumīgajam un elegantajam izskatam un materiāla izturībai,  no klinkera tiek ražotas arī flīzes, ķieģeļi un, protams, bruģakmens. Pēdējos gados klinkera bruģakmens ir kļuvis ļoti populārs arī Latvijā.

Klinkera bruģi bieži izvēlas cilvēki ar labu gaumi un augstām prasībām pret vidi, jo  šim bruģējumam ir gan ļoti augsta kvalitāte, gan arī tas lieliski izskatās.

Klinkera bruģa viena no lielākajām vērtībām – tas ir pilnībā dabīgs materiāls. Tāpēc šis bruģakmens izskatās ļoti gaumīgi, eleganti un arī dārgi, kā arī ļoti harmoniski saskan ar apkārtējo vidi, dārzu, rada labu sajūtu teritorijā.

Klinkera bruģis nav lētākais materiāls. Galvenais iemesls tam ir laikietilpīgais ražošanas process. Klinkera bruģis tiek ražots no māla, žāvēts un apdedzināts augstā temperatūrā, rezultātā iegūstot monolītu, ļoti cietu un izturīgu segumu.

Klinkera bruģis – ļauj radoši izpausties.

Klinkera bruģis ir pieejams ļoti daudzveidīgs – tas var būt dažādas formas, šaurāks, platāks, biezāks, plānāks u.c. Tāpēc ar šo bruģi var  veidot dažādus dekoratīvus rakstus, piemēram, bruģa ieklāšana var būt skujiņas vai ķēdītes rakstā.

Klinkera bruģakmens var būt dažādos krāsu toņos. Tonis tiek iegūts, ražošanas procesā mālam pievienojot dabīgas minerālvielas. Arī bruģa toņu daudzveidība dod iespējas radošām izpausmēm.

Turklāt var rēķināties, ka klinkera bruģis nekad nezaudēs krāsu, neizbalēs, jo krāsa ir dabīga.

Klinkera bruģi  bieži izmanto, lai veidotu vienotu kompozīciju – ar klinkera bruģi bruģējot gan celiņus pie mājas, gan ēkas elementus, piemēram, terasi.

Klinkera bruģakmens viegli ieklājams, ērti kopjams un izturīgs.

Klinkera bruģakmens ir salīdzinoši vienkārši ieklājams. Piemēram, izvēloties bruģi, kam abas apdares virsmas ir vienādas, var izveidot stabilu un ļoti līdzenu bruģa segumu.

Šo bruģi ir salīdzinoši viegli kopt, vienkārši notīrot. Kā arī, pateicoties monolītajam materiālam, klinkera bruģis ir stabils pret ķīmiskām vielām.

Ļoti noderīga un praktiska īpašība ir klinkera bruģa salizturība. Atšķirībā no citiem būvmateriāliem, kas, ilgstoši atrodoties mitrumā, piesūcas ar ūdeni un sala laikā mēdz sasprāgt, klinkera bruģakmens ir daudz izturīgāks agresīvā vidē – gan mitrumā, gan salā.

Tieši tādēļ klinkers ir ļoti piemērots un populārs bruģis valstīs, kur ir salīdzinoši skarbs un neparedzams klimats, piemēram, kā Latvijā.