Ķieģeļu fasāžu stiprinājumi

BAUT ķieģeļu fasādes stiprinājuma sistēma

BAUT  - tie ir vienkārši un sarežģīti risinājumi ķieģeļu ēku fasādes mūrēšanai,  dažādu mērķu un augstumu ēkām.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta piekaramiem ķieģeļu fasādēm.

BAUT piedāvā plašu klāstu ar kronšteiniem no nerūsējošā tērauda, lai atrisinātu sarežģītākās arhitektūras formas.

 

PIEKARAMO FASĀŽU IEKĀRTAS

Piekaramo sienu mūrēšana ēkas karkasam ir optimāls risinājums ventilējamai fasādei. Kad ir nepieciešams pielietot šo risinājumu?

- Ja fasādes mūra augstums pārsniedz 12 m.

- kad mūrēšana nesākas no pamatu, bet, piemēram, no 2. stāva;

- Kad nevar noslogot pārsegus, piemēram, pārsegus starp parkingu un pirmo stāvu;  pārklāšanās starp stāvvietu un pirmo stāvu;

- pie lielām ailēm (piem., durvju, logu un citu);

- pie sarežģītu arhitektūras formu risinājumiem.

 

PRIEKŠROCĪBAS

Piekaramo fasāžu pamata priekšrocības ir papildus telpas zem ēkas un pirmajā stāvā līmenī. Tas ir īpaši svarīgi lielajās pilsētās, kur pirmie stāvi bieži tiek izmantoti kā veikali vai biroji ar lielām stiklotām ailēm, kā arī pazemes telpas - kā autostāvvieta.

UZSTĀDĪŠANA

Projektējot, fasādi sadala atsevišķos fragmentos, kas atdalīti ar deformācijas šuvēm. Katrs fragments ir balstīts uz vairākiem kronšteiniem. Uz kronšteiniem tiek mūrēta pirmā ķieģeļu rinda. Virs pirmās ķieģeļu rindas, mūrjavā  tiek ievietots armatūras stienis. Nākošas divas mūrēšanas rindas arī tiek pastiprinātas ar armatūru.  Tādā veidā tiek izveidota akmens – armatūras josta, kas atrodas uz kronšteiniem un kalpo par pamatu visam mūrim. Sasniedzot aprēķināto augstumu, mūrēšana tiek pārtraukta. Tiek montēta rinda ar kronšteiniem, un atkārtots akmens - armatūras jostas veidošanas process, kam seko mūrēšana.

BAUT SISTĒMAS GRUPAS

BAUT® stiprinājuma sistēma sastāv no trim galvenajām produktu grupām. Katras grupas elementus var izmantot gan atsevišķi,  gan kombinējot vienu ar otro.

UZKARAMIE KRONŠTEINI BAUT

Tie ir sistēmas pamata elementi. Kronšteini ir metāla konstrukcija, kas izgatavota no A2 vai A4 klases nerūsējošā tērauda. Kronšteini ir paredzēti vertikālās slodzes uztveršanai un pārraidei uz ēkas atbalsta konstrukcijām. Kronšteinu konstrukcija ļauj regulēt augstumu līdz ± 21 mm. Standarta kronšteina maksimālā sasniedzamība ir 300 mm. Var izgatavot arī kronšteinus ar sasniedzamību 500 mm. Kronšteinu piestiprināšana pie ēkas fasādes nesošas dzelzsbetona pamatnes tiek veikta ar ķīmiskajiem enkuriem, kas sastāv no līmes kapsulas un no nerūsējošā tērauda izgatavota vītņstieņa.

ĶIEĢEĻU PĀRSEDZES STIPRINĀJUMI

Ķieģeļu pārsedzes -  ir ķieģeļu sija, kas nostiprinātas ar garenisko armatūru un stiprinājumiem. Plaša BAUT stiprinājumu izvēle ļauj veikt jebkādas arhitektūrā zināmas ķieģeļu pārsezes. Izmantojot armatūras un stiprinājumus,  var izpildīti pārsegus līdz 2 m.  Ja ailes ir lielākas par 2 m pastāv pārsedzes izlocīšanas risks un pat pārsedzes iznicināšana.  Lai to novērstu, papildus stiprinājumiem un armatūrai tiek pielietoti arī piekaramie kronšteini. Piekaramo kronšteinu skaits un sadalījums tiek aprēķināts katram gadījumam individuāli.

MŪRĒŠANAS PAPILDU KOMPONENTI

Mūra komponents ir tērauda armatūra mūra gareniskajai stiprināšanai. Akmens konstrukciju nostiprināšana ievērojami palielina to celtspēju un izturību, nodrošina atsevišķu ēkas daļu kopīgu darbību. Šāds nostiprinājums ir nepieciešams daudzslāņu sienu konstrukciju ārējā slānī, jo tas galvenokārt ir pakļauts laika apstākļiem, vēja slodzēm un temperatūras izmaiņām.

Citas sastāvdaļas ir metāla un bazalta plastmasas savienojumi, kas nodrošina uzticamu sienu ķieģeļu savienojumu ar atbalsta sienas konstrukciju.

Viena no nepieciešamajām mūra sastāvdaļām ir ventilācijas kastes. Tie nodrošina ventilācijas gaisa spraugu, kas atrodas starp siltumizolāciju un fasādes slāni, un kondensāts tiek izvadīts ārpusē.